काठमाडूं ।। नेपालमा बितल २४ घण्टामे थप १ हजार ३५९ जनामे कोरोना भाइरसके संक्रमण पुष्टि भेल हए । एकरा साथे देशभरमे कोरोना संक्रमितके जम्मा संख्या ४४ हजार २३६ पुगल हए ।
स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयके प्रवक्ता डा. जागेशवर गौतमके अनुसार बितल २४ घण्टामे १ हजार ३५४ जना कोरोना भाइरससे मुक्त भेल हए । देशभरमे कोरोना भाइरसके संक्रमणसे मुक्त होएवालाके जम्मा संख्या २५ हजार ५६१ पुगल हए ।
ओइसहि बितल २४ घण्टामा देशमे कोरोना भाइरसके कारण १४ जनाके मरण भेल हए । देशभरमे कोरोना भाइरसके कारणसे मरण होएवालाके जम्मा संख्या २ सय ७१ पुगल हए ।
काठमाडूं उपत्यकामे बितल २४ घण्टामा ४ सय ५४ जनामे कोरोना भाइरसके संक्रमित व्यक्ति मिलल हए । मन्त्रालयके अनुसार काठमाडंूमे ३ सय ८६ , ललितपुरमे ३२ आ भक्तपुमे ३६ जनामे कोरोना भाइरसके संक्रमण पुष्टि भेल हए । काठमाडूं उपत्यकामे कोरोना भाइरससे संक्रमित होएवालाके जम्मा संख्या ७ हजार ४ सय ९२ पुगल हए ।

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments